TMP03-G7G13

Bezprzewodowy, uniwersalny tester TMP03-G7G13 jest przeznaczony do testowania poprawności montażu oraz działania modułu oświetlenia przyczepy współpracującego z gniazdem 13-pin oraz (po zastosowaniu adaptera) z gniazdem 7-pin.

 

Tester symuluje obciążenia wnoszone przez poszczególne żarówki świateł przyczepy co umożliwia testowanie poprawności wykrywania przez moduł podłączonej przyczepy. Tester składa się z dwóch urządzeń komunikujących się radiowo:

  1. modułu wykonawczego podłączonego do gniazda przyczepy;
  2. sterownika radiowego obsługiwanego w kabinie samochodu przez osobę testującą poprawność podłączenia i działania modułu przyczepy.

 

Moduł wykonawczy testera symuluje obciążenia wnoszone przez żarówki przyczepy oraz wysyła do pilota informacje o sygnałach na gnieździe przyczepy


Pilot testera wyposażony jest w:

  • kontrolki LED sygnalizujące stan sygnałów na poszczególnych pinach gniazda przyczepy odbierany z modułu wykonawczego;
  • przyciski, za pomocą których można symulować uszkodzenie żarówki dowolnego światła przyczepy oraz elektryczne odłączenie przyczepy; informacje te wysyłane są radiowo do modułu wykonawczego;
  • woltomierz wyświetlający aktualną wartość napięcia w instalacji pojazdu co umożliwia sprawdzenie poprawności aktywowania przez moduł funkcji ładowania akumulatora przyczepy.

 

Zastosowanie toru radiowego ułatwia proces testowania i zapobiega ryzyku uszkodzenia używanego zwyczajowo długiego przewodu łączącego tester z gniazdem przyczepy.


  • Kod EAN produktu: 5907662621312
Elementy zestawu
  • Moduł wykonawczy testera 1 szt
  • Bezprzewodowy pilot testera 1 szt
  • Przejściówka z wtyku 13-pin na wtyk 7-pin 1 szt
Dane techniczne
Napięcie zasilania
12-15 V
Maksymalne obciążenie wyjścia świateł pozycyjnych
3 W
Maksymalne obciążenie wyjścia świateł stop
12 W
Maksymalne obciążenie wyjścia świateł kierunkowskazów
3 W
Maksymalne obciążenie wyjścia światła przeciwmgłowego
13 W
Maksymalne obciążenie wyjścia świateł cofania
3 W