Zadaniem modułu BSM-02 (Battery Supervisor Module) jest nadzór nad pracą dodatkowego akumulatora pojazdu wykorzystywanego do zasilania dodatkowych urządzeń elektrycznych o dużym poborze energii. Moduł BSM-02 kontroluje stan osobno poziom naładowania akumulatora pojazdu jak i dodatkowego - zabezpieczając oba przed nadmiernym rozładowaniem.
Poszczególne zestawy (wersje) BMS-02 różnią się rozwiązaniem montażu modułu, okablowania (głównie wysokoprądowego) oraz akcesoriów.  Przy wyborze zestawu należy przeanalizować udostępnione (widoczne w galerii) schematy podłączeń i szczegółowe informacje w udostępnionej dokumentacji (pliki do do pobrania).

BSM-02 v1
Zadaniem modułu BSM-02 (Battery Supervisor Module) jest nadzór nad pracą dodatkowego akumulatora pojazdu wykorzystywanego do zasilania dodatkowych urządzeń elektrycznych o dużym poborze energii. Jest to wersja kompletacji: pojedyncza kabina - okablowanie v1.
BSM-02 v2
Zadaniem modułu BSM-02 (Battery Supervisor Module) jest nadzór nad pracą dodatkowego akumulatora pojazdu wykorzystywanego do zasilania dodatkowych urządzeń elektrycznych o dużym poborze energii. Jest to wersja kompletacji: pojedyncza kabina - okablowanie v2.
BSM-02 v3
Zadaniem modułu BSM-02 (Battery Supervisor Module) jest nadzór nad pracą dodatkowego akumulatora pojazdu wykorzystywanego do zasilania dodatkowych urządzeń elektrycznych o dużym poborze energii. Jest to wersja kompletacji: pojedyncza kabina - okablowanie v3.