EDA01

Moduł EDA01 ma za zadanie wspierać kierowcę w stosowaniu dobrych praktyk ekologicznego i ekonomicznego kierowania pojazdem. Jego działanie polega na ciągłym odczycie danych z magistrali CAN-Bus pojazdu i ich analizie wg wbudowanych algorytmów z parametrami zdefiniowanymi zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Po przekroczeniu dla zadanych parametrów wartości progowych i/lub dopuszczalnych opóźnień komunikowane są na wyświetlaczu sugestie, ostrzeżenia lub alarmy dla Kierowcy. Istotnym jest natychmiastowa informacja "zwrotna" dla Kierowcy co pozwala mu na bieżąco zidentyfikować swoje działania.

 

Moduł posiada 3 wyjścia "analogowe" sygnalizujące "ECO-status" co pozwala na podstawową integrację z praktycznie dowolnymi systemami monitorowania pojazdów.

 

EDA01 jest samodzielnym urządzeniem - jednakże w połączeniu z transmiterem telemetrycznym QRT02 możliwy jest pełny (tj ze wszystkimi szczegółowymi danymi) monitoring pojazdu i jego ECO-parametrów. Co więcej możliwa jest wówczas zdalna konfiguracja/zmiana każdego parametru.

 

UWAGA: Wybrany rodzaj wyświetlacza należy wyspecyfikować osobno.

Elementy zestawu
  • Moduł główny 1 szt
  • Wiązka sygnałowa 1 szt
Analogowe wejścia i wyjścia modułu
Wejście: Status zapłonu
Wyjście: Status pracy
(3 wyjścia statusu ECO)
Porty komunikacyjne
Wyjście: CAN-Bus (J1939)
Wyjście: UART (0...5V)
(konfiguracja i integracja z QRT02)
Dane techniczne
Zakres napięć zasilających
8...36 V
Znamionowe napięcie zasilania
12/24 V
Zakres temperatury pracy
-30...80 °C
Wymiary obudowy (dług. x szer. x wys.)
51 x 50 x 19 mm
Masa urządzenia
40 g
Klasa szczelności obudowy
IP40